Nevýhody napouštění bazénu studniční vodou a řešení případných problémů. Voda ze studny může obsahovat příměsi kovu a její úprava je výrazně složitější. Studniční voda do bazénu - zkušenosti už rozebírají maminky na webu.
Do bazénu napouštíme vodu ze studny, která má vysoký obsah železa. Obě varianty jsou pro domácí využití nevhodné, pro vyšší náklady na úpravu vody. Přípravek snižuje tvrdost vody a zbavuje ji přebytečných minerálů (železo, mangan, měď).
Dobrý den, tento přípravek se aplikuje po napuštění vody a po úpravě pH. Usazený povlak doporučujeme vysát bazénovým vysavačem rovnou do. Je-li voda po napuštění a úvodní úpravě bílá nebo se na stěnách začali tvořit. Maskovač tvrdosti“ při napouštění čerstvé vody do bazénu nezapomeneme.
Potřebné množství vlijte přímo do bazénu při zapnutém filtračním zařízení. Před přidáním dalších přípravků (např. úprava pH, chlorové přípravky atd.). Ze studniční vody vysrážel spoustu čehosi a dobře se to dalo vyluxovat. Před každou úpravou vody je třeba nejprve změřit hodnotu pH a alkality pomocí.
Tento fakt je třeba mít na paměti hlavně při dopuštění vody do bazénu.
Rád bych se zeptal, jaké máte zkušenosti s domácí úpravou vody. Na první pohled se může zdát, že úprava vody v bazénu je složitá a náročná. Do vzorku vody se přidá chemikálie (tableta nebo roztok), která změní barvu vzorku. Jestliže bazén napouštíte studniční vodou , doporučujeme po dvou hodinách . Do vody se vápník a hořčík dostávají rozpouštěním některých minerálů, nejčastěji.
Pro úpravu tvrdosti vody se používá přípravek stabilizátor tvrdosti. Při prvním napuštění bazénu (především tvrdou studniční vodou ) je před použitím . Extrémně tvrdá voda (většinou studniční ) s vysokou alkalitou se musí upravit. Ještě než přistoupíte k vlastní úpravě vody ve Vašem bazénu , je třeba si uvědomit,. Výhody využití přípravků na bázi kyslíku, pro údržbu bazénové vody. SAVO je opravdu hodně alkalické, ale do bazénu je… Scorpio 15.
Mam studniční vodu mangan železo vápník atd…. Samozřejmě chlorová desinfekce je nutná, případně úprava PH. Je rozdíl, zda napouštíme bazén vodou studniční nebo vodou z vodovodního řadu. Po zkontrolování a případné úpravě pH můžeme použít další.
Do plováku dáme chlorovou tabletu a pustíme ho na vodní hladinu. V důsledku používání tvrdé vody (např. studniční ) může vlivem vysoké-ho . Chemickou úpravu vody můžete zajistit jedním ze tří systémů a to buď základním plovoucím, poloautomatickým.
Vločkovač do bazénu je v kapalné nebo pevné formě. Příčinou skvrn na stěnách bazénu tvoří zejména tvrdá studniční voda. Těmi se do vody dostanou cizí látky, které ji zakalí a napění.
Tento přípravek je doporučen zejména, pokud používáte podzemní nebo studniční vodu.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.